Skrill

Możliwości Skrill

Skrill to jedno z największych przedsiębiorstw, zajmujących się płatnościami i transferami pieniężnymi. Marka od zawsze kojarzona jest głównie z graniem w serwisach hazardowych. Firma działała od 2007 roku jako Moneybookers, jednak w 2013 roku nazwa została zmieniona na Skrill. E-portfel zapewnia swoje usługi w ponad 200 krajach świata, gdzie obsługuje ponad 40 najpopularniejszych walut.

Fani hazardu kojarzą markę przede wszystkim jako jedną z najczęściej dostępnych form płatności elektronicznej. Praktycznie każdy serwis hazardowy umożliwia wpłaty i wypłaty za pomocą Skrill, co automatycznie stawia go na dobrej pozycji wśród fanów zabawy tego rodzaju. Stworzenie konta na Skrill jest zapewnieniem, że będzie można z niego robić przelewy na praktycznie każde kasyno w Europie i podczas przenosin na nowy serwis, nikt nie będzie się musiał przejmować, czy trzeba zakładać konto na kolejnym portalu z płatnościami internetowymi.

Wpłaty na Skrill

Serwis udostępnia wiele różnych metod zasilenia konta. Użytkownik może przesyłać pieniądze ze swojego konta za pomocą standardowego przelewu bankowego oraz karty kredytowej/debetowej. Ponadto można skorzystać z licznych serwisów pośredniczących lub innych usług elektronicznych do przesyłania pieniędzy. Są to:

  • RapidTransfer
  • Neteller,
  • Bitcoin & Bitcoin Cash,
  • Paysafecard,
  • Trustly,
  • Przelewy24

W zależności od wybranej metody może różnić się czas przetwarzania transakcji oraz opłaty z nimi związane. W przypadku wpłat – wszystkie transakcje są dokonywane natychmiastowo, z wyjątkiem przelewu bankowego, a 1% prowizja pobierana jest w dwóch przypadkach – Paysafecard oraz Bitcoin & Bitcoin Cash.

Wypłaty Skril

Wypłacanie pieniędzy ze Skrill odbywa się na kilka różnych sposobów. Może to być standardowe wysłanie pieniędzy na konto bankowe – wtedy serwis pobiera opłatę wynoszącą ponad 24 zł. W przypadku kart płatniczych prowizja wynosi 7,5%.  Przetwarzanie płatności może potrwać w tym przypadku od 2 do 5 dni. Innym sposobem na wydawanie pieniędzy w Skrill jest przesłanie ich innemu użytkownikowi. Jeśli jest to transakcja krajowa, prowizja wynosi 2% od kwoty. Dodatkowo, jeśli ktoś zdecyduje się na przewalutowanie swoich pieniędzy, Skrill pobierze opłatę wynoszącą 1,5% kwoty.

Jako że firma współpracuje z wieloma serwisami hazardowymi, można liczyć na to, że transakcje pomiędzy usługami będą darmowe. Dzięki temu Skrill staje się jednym z najważniejszych serwisów płatnościowych na rynku gier losowych.

Zabezpieczenia serwisu Skrill

Usługa finansowa, która z powodzeniem funkcjonuje na terenie całego świata, musi posiadać bardzo silne zabezpieczenia, które znacznie wykraczają poza standard. Różne kraje i organizacje wymagają różnych zabezpieczeń i Skrill musiał spełnić je wszystkie. Jako że jego działalność opiera się głównie na portalu internetowym, strona została zabezpieczona za pomocą szyfrowania SLL. Dzięki temu nikt nie może przechwycić żadnych danych wrażliwych.

Ponadto, użytkownik może korzystać ze specjalnego tokenu, który podnosi poziom zabezpieczeń i skutecznie uniemożliwia przesyłanie pieniędzy osobie, której w jakiś sposób  udałoby się włamać na konto użytkownika. Bardzo modna w ostatnich czasach metoda uwierzytelniania dwuetapowego stanowi silne dodatkowe zabezpieczenie, które dobrze stosowane praktycznie uniemożliwia przejęcie konta. Oprócz tego można nadać kod PIN do konta.

Każdy użytkownik może sam zdecydować o poziomie zabezpieczeń swojego konta. Standardowe wymogi są jednak narzucane użytkownikom odgórnie i każdy musi się do nich stosować. Skrill podlega także zewnętrznym organizacjom, które wymagają od usługi, żeby wszystko przebiegało tak, jak się tego oczekuje od każdego przedsiębiorstwa oferującego przechowywanie i przesyłanie pieniędzy.